Wasteland 2 fanpage

forum poświęcone grze Wasteland 2


#1 2014-10-02 08:54:33

djstroch

Administrator

Zarejestrowany: 2014-10-01
Posty: 11
Punktów :   

Tworzenie postaci

Po dojściu do Damonty nasuwa mi się jeden wniosek co do mojej drużyny. Jak już zapewne wiecie nasza najlepsza postać dotychczas czyli Angela Death opuści nasze szeregi. Wraz z nią umiejętności strzeleckie z karabinów szturmowych i przebijanie ścian.

Podczas tworzenia nowej drużyny musicie zwrócić uwagę na różnorodność umiejętności w swojej drużynie. NIE nastawiajcie swojej głównej postaci na różne umiejętności bo prędkość z jaką będą przydzielane punkty nie pozwolą na szybki rozwój kilku umiejętności. A po jakimś czasie i tak dołączy do was ktoś z wyższym poziomem takiej umiejętności.

Według mnie należy od razu nastawić się na umiejętności ofensywne, snajperka albo karabin szturmowy (broń ciężka doprowadzi was do furii ze względu na zacinanie się i duużą ilość punktów akcji potrzebną do używania), do tego ze dwie umiejętności max. Ja wybrałem otwieranie tosterów i chirurga. Ta pierwsza nie koniecznie jest fajna, ale zdarzają się miejsca i zepsute tostery które posiadają białe itemki. A nic tak bardzo mnie nie drażni jak zostawiony nie otwarty toster Umiejętność średnio potrzebna bo złota w tosterach nie ma. Zamiast tego polecam Sapera, jest bardzo przydatne do otwierania skrzynek itp (Saper jest obowiązkowy w drużynie!!). Chirurg może być max 3 poziom, aby tylko leczył tych co padną podczas walki.

Kolejne obowiązkowe umiejętności w drużynie to Medyk Polowy, Haker, Kasiarz, Włamywacz. Do swojej drużyny zaprosiłem KLĄTWĘ (Medyk Polowy), inwestuję głównie w broń energetyczną i medyka, po czasie rozwijam dodatkowego chirurga. Ma dość wysoką percepcję więc odnajduję praktycznie wszystkie pułapki, alarmy i zakopane doły.   

Kolejny kompan to FADE, Kasiarz i Włamywacz, rozwijam tylko to i dodatkowo Pistolety Maszynowe.

CWANIAK który ma Lizusa i Cwaniaka (Smart Ass, Kiss Ass) daje dodatkowe opcje dialogowe. Do kompletu tych dwóch umiejętności dochodzi Zakapior którego na starcie posiada Angela Death. Z tego co zauważyłem w dialogach, jeżeli pojawia się dodatkowa opcja to jest do wyboru albo Zakapior albo Lizus/Cwaniak.

Kolejne postaci to już NPC, można ich mieć dodatkowo trzy więc drużyna jest całkiem spora. Moją faworytką jest ROSE (Haker i Chirurg) NIEZBĘDNE !!! Dodatkowo rozwijam tylko pistolety, Rose ma wysoką Inteligencję i punkty umiejętności co lvl up cieszą oko. Rozwinięte Pistolety na wysokim poziomie robią sporo szumu, rewolwer 38 i 3PA na strzał często zadaje więcej obrażeń niż karabin.
Po misji w Wiosce Darwina dołączyła do mnie PIZEPI JOREN, ma wysoką Broń Energetyczną i Cwaniaka (poziom 6), jednakże trochę czasu minie zanim do nas dołączy. Do tego czasu rozwijałbym CWANIAKA bardziej w kierunku Lizusa, aczkolwiek na początku gry umiejętność Cwaniak ma większe wzięcie raczej.

Dodatkowe umiejętności które się przydadzą w trakcie gry to Zaklinacz Zwierząt (ten kto to posiada będzie mógł "rozmawiać" ze zwierzątkami, które do swojej śmierci będą towarzyszyły dając postaci bonus), warto posiadać Dowódcę (daje extra szansę na trafienie i zmniejsza szansę na pozbawienie kontroli nad NPC co też czasami jest irytujące), Mechanik ( czasami trzeba naprawić studnię albo samochód za extra bonusy) Elektryk (wyłącza alarmy), Rusznikarz (wszystkie bronie można rozebrać na części dające bonusy do statystyk i na złom który da nam sporo kasy w Twierdzy Strażników), Brutal ( pozwala na przebicie się przez ściany, płoty i niektóre pomoce w pobocznych misjach)


UWAGA !!!
Właśnie odkryłem że umiejętność Brutal nie jest wysoce potrzebna, płotki i mury można przebić zwykłym Uzi albo w trudniejszych przypadkach dynamitem

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.natives.pun.pl www.speedwaymenagzuzlowy.pun.pl www.seductionpoland.pun.pl www.wresling.pun.pl www.weldenvarden.pun.pl